LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS C.5025 FORTE
LENS C.5025 FORTE

Seramik yapıştırma harcı
TANIMI
Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış seramik yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI
•İç mekanlarda,
•Seramik ve fayansların çimento esaslı sıva,
•Sap ve beton yüzeylere,
•Yatay ve düşeyde yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI
•Kolay hazırlanır ve uygulanır. 
•Uzun çalışma süresi sağlar.
•Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.
•Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

KULLANIM TALİMATI
25 Kg’lık LENS C.5025 FORTE +5°C ile +30°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600d/dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo ölçülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 30 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra  LENS FUGA.4025 ile doldurulabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde LENS RM.3025 ince tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

AMBALAJ
25 Kg Kraft torba

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında,  serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır.  Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

REFERANS STANDARTLARI
C.1TE

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.