LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS FUGA.4015
LENS FUGA.4015

Yüksek performanslı flex derz beyaz
TANIMI
Çimento esaslı, yüksek performanslı, silinebilir, elastik derz dolgu harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


* Yukarıda belirtilen değerler +2 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI
•İç ve dış mekanlarda, seramik, fayans, granit seramik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin yatay ve düşey 3-12 mm genişliğinde derzlerde,
•Su deposu ve havuz gibi ıslak hacimli alanlarda,
•Alttan ısıtmalı sistem, soğuk hava deposu gibi ani ısı değişimlerine maruz kalan mekanlarda,
•Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu yerlerde, güvenle kullanılır.

AVANTAJLARI
•Yüksek esnekliğe sahiptir, Su emiciliği düşüktür.
•Donma-çözünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
•Çatlamaz.

KULLANIM TALİMATI
20 kg’lık LENS FUGA.4015 +5°C ile +30°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Uygulama yapılmadan önce yapıştırıcının kürlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Harç yüzeye lastik spatula yardımı ile önce paralel, daha sonra çapraz hareketlerle doldurulur ve fazlalıklar yüzeyden sıyrılır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak malzeme suyunu kaybedip tam kurumadan (20-30 dakika sonra) yüzey nemli süngerle temizlenir. Yüzeyde kalan kalıntılar LENS FUGA.4015 yaş iken kuru bir bezle temizlenmelidir. Renkli derz dolgularının zarar görmemesi için çamaşır suyu, tuz ruhu, kireç sökücü gibi temizlik malzemeleri derzlerin üzerine uygulanmamalıdır. Renk seçenekleri için bilgi alınız.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Derz uygulanmadan önce derz araları tutunmayı engelleyecek toz, çimento ve diğer kalıntılardan temizlenmelidir. Bu işlem için ince bir çubuk ile derzler kazınmalı ve fırça ile temizlenmelidir. Kuru ve sıcak ortamda derz boşlukları özellikle düşeyde olmak üzere nemlendirilmelidir.

AMBALAJ
20 Kg Kraft torbadır.

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

REFERANS STANDARTLARI
CG2WA

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.