LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS C.5015 GRİ
LENS C.5015 GRİ

Yüksek performanslı çok elastik flex seramik yapıştırma harcı gri
TANIMI
Çimento esaslı, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış, ekstra elastik,uygulama öncesi su yalıtımına katkı sağlayan, büyük ebatlı seramik, granit, mermer, sırlı porselen ve porselen seramik yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

•İç mekanlarda büyük ebatlı seramik, granit, sırlı porselen ve porselen seramiklerin çimento esaslı sıva, şap ve brüt beton yüzeylere, alçı sıva ve alçı levha yüzeylere ya da eski seramik kaplamalı yüzeylere yatay ve düşeyde,
•Yüzme havuzları, termal havuzlar, Soğuk hava depoları ve sıcaklık farkına maruz kalan yerlerde,
•Dış mekanlarda çimento esaslı sıva, brüt beton, şap ve beton yüzeylere ya da eski seramik kaplı yüzeylere yatay ve düşeyde kullanılır.

AVANTAJLARI
Kolay hazırlanır ve uygulanır. Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. Ekstra elastiktir. Uzun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.

KULLANIM TALİMATI

25 kg’lık LENS C.5015 FLEX + 5°C ile + 30°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo ölçülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 30 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra LENS FUGA.4015 Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozlardan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde ince tamir harcı ve kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı sıva, alçı levha gibi yüksek sıvı emme özelliğine sahip yüzeylere ve eski seramik kaplı yüzeylere uygulama yapılmadan önce LENS  ASTAR.300 ile astar uygulaması yapılmalıdır.

AMBALAJ
25 Kg Kraft torba

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

REFERANS STANDARTLARI

C2TE

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız. Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.