LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS LC.10
LENS LC.10

Çimento esaslı, çift kompenatlı tam elastik su yalıtımı
TANIMI
Çimento ve polimer dispersiyon esaslı, çift bileşenli, yarı elastik su yalıtım harcıdır. Yalıtım sağlamak için iki bileşenin birbiri ile karıştırılması gereklidir.Pozitif su basıncına dayanıklıdır.
 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 

 

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
 Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.
 

KULLANIM  ALANLARI
•Temel ve bodrum duvarlarında,
•Küçük süs havuzlarında,
•Balkon ve küçük teraslarda,
•İstinat duvarlarında,
•Banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerde,
•Kaplanmak koşulu ile su yalıtımı amacıyla kullanılır.
 

AVANTAJLARI
•Kolay hazırlanır ve uygulanır.
•Fırça, rulo veya püskürtme makinesi ile uygulanabilir.
 

KULLANIM TALİMATI

20 kg’lık  LENS LC.10  Toz bileşeni +5°C ile +30°C arası  ortam   sıcaklığında   5 kg’lık LENS LC.10  Sıvı bileşeni  üzerine  yavaşça   dökülerek  homojen   bir  karışım   elde   edene   kadar   düşük    devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç, sert kıllı fırça veya rulo yardımıyla önceden nemlendirilen yüzeye 2 veya 3 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenmeli hazırlanan harç 1 saat içinde tüketilmelidir. Her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 3 gün süreyle direkt güneş ışığı, rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.
 

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde ince tamir harcı ve kalın tamir harcı ile düzeltilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.
 

AMBALAJ
Toz Bileşen 20 kg kraft torba, sıvı bileşen 5 kg  plastik bidon
 

RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
 

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.