LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS DS.2015 FLEX
LENS DS.2015 FLEX

Mineral dış cephe kaplaması
TANIMI
Çimento esaslı, kimyasal katkılar, polimerler ve elyaf ile takviye edilerek üretilen, iç ve dış cephede dekoratif bir yüzey elde etmek için geliştirilmiş, yüksek performansa sahip, pratik ve kolayca uygulama sağlayan sıva malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI
•İç ve dış cephelerde,
•Düzgün kaba sıva ve ince sıva yapılmış, brüt beton, gaz beton,tuğla duvar yüzeylerine,
•Isı yalıtım sistemlerinin tamamlayıcısı olarak dekoratif kaplama uygulamasında kullanılır.

AVANTAJLARI
•Buhar geçirgenliği sayesinde nefes alma özelliği sağlar. Dekoratif ve Su geçirimsizdir.
•Ağır iklim koşullarına dayanıklı, Yapışma mukavemeti yüksektir. Dış Cephe boyaları ile boyanabilir.

KULLANIM TALİMATI
Karıştırma kabına alınan 6 litre su üzerine 25 kg.lık LENS DS.2015 dekoratif sıva yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayıncaya kadar tercihen düşük devirli karıştırıcı ile 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Hazırlanan malzeme 10 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılıp uygulamaya geçilmelidir. Hazırlanan harç çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Uygulama kalınlığı malzeme içerisindeki en iri tane boyutu dikkate alınarak ayarlanmalıdır. Uygulama yüzeyine plastik veya poliüretan mala ile dairesel hareketlerle desen verilmelidir. Desen verilirken mala yüzeyi sık sık sıyrılmalıdır. Geniş yüzeylerde malzemenin ara verilmeden kullanılmasına dikkat edilmelidir. Pencere, balkon merkezlerinde bant ile çalışılması ve kör cephe uygulamalarında fuga veya derz açılarak uygulama yapılması önerilir. +25 ºC'nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama sonrasında ani su kaybını önlemek ve sıvanın sağlıklı priz almasını sağlamak için belirli aralıklarla yüzey sulanmalıdır. Direkt güneş ışığı altında, yağmurda ve kuvvetli rüzgârlarda uygulama yapılmamalıdır. Boya uygulamasına geçmek için normal şartlar altında 24 saat beklenmelidir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalıdır. Dekoratif sıva işlemine fileli sıva uygulamasından en az 48 saat sonra geçilmelidir. LENS dekoratif sıva uygulamasından önce, mutlaka kaplama astarı LENS Astar.400 ile yüzey astarlanmalıdır. Gaz beton gibi boşluklu ve emici yüzeyler, önce ısı yalıtım sıvası ile sıvandıktan sonra dekoratif sıva ile kaplanabilir.

AMBALAJ
25 Kg lık Kraft torba

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında en fazla 8 kat istifle, kuru bir ortamda, direkt güneş ışığı ve dondan korunarak saklandığı takdirde, son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.