LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS MS.1025 FLEX
LENS MS.1025 FLEX

Isı yalıtım levha yüzey sıvası
TANIMI
Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, Taşyünü, Xps ve Eps ısı yalıtım levhaları yüzey sıvasıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER


* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış cephelerde ısı yalıtım levha sıvası olarak kullanılır
•TAŞYÜNÜ ısı yalıtım levhaları
•XPS ısı yalıtım levhaları
•EPS ısı yalıtım levhaları
 
AVANTAJLARI
•Kolay hazırlanır ve uygulanır.
•Uygun çalışma süresi sağlar.
•Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.
•Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.
•Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

KULLANIM TALİMATI
Sıva yapılacak ısı yalıtım levhası sağlam, alttaki yüzeye iyi yapışmış, temiz, kuru olmalıdır. Levhalar arasındaki boşluklar aynı yalıtım malzemesi veya köpükle doldurulmalıdır. LENS MS.1025 6-6.5 lt. (%24-26) temiz suya yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5-10 dakika dinlendirildikten sonra, tekrar 1-2 dakika tekrar karıştırılır. Sıva yüzeye çelik mala yardımıyla minimum 2 mm kalınlığında uygulanır ve sıva filesi ek yerlerinde 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirilir. Köşelerde ve tüm kiriş pencere, kapı çerçevelerinde sıva filesi en az 20 cm döndürülmeli ve köşe profilleri yerleştirilmelidir. Birinci kat kuruduktan sonra üzerine ikinci kat sıva uygulanır. Hazırlanan harç 2-3 saat içinde tüketilmelidir. + 5 °C altında ve + 30 °C üzerinde uygulama yapılmamalıdır. Çok nemli ve/veya sıcak havalarda donmuş erimekte olan yada 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.

AMBALAJ
25 Kg’lık Kraft torba
 
RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
 
GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.