LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS MY.1015 FLEX
LENS MY.1015 FLEX

Isı yalıtım levha yapıştırma harcı
TANIMI
Isı yalıtım levhaları için çimento esaslı yapıştırma özelliği çok artırılmış, yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış cephelerde brüt beton,tuğla, çimento bazlı sıva, gazbeton üzerine ısı  yalıtım levhaların yapıştırılmasında kullanılır.
•TAŞYÜNÜ ısı yalıtım levhaları
•XPS ısı yalıtım levhaları
•EPS ısı yalıtım levhaları

AVANTAJLARI

•Kolay hazırlanır ve uygulanır.
•Uygun çalışma süresi sağlar.
•Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

KULLANIM TALİMATI
25 kg’lık LENS MY.1015 FLEX +5°C ile +30°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. LENS MY.1015 FLEX, yalıtım levhasının kenarlarına çerçeveleyecek şekilde ve ortada kalan bölüme ise nokta mala ile uygulanır. Harç uygulanan levha duvara bastırılarak yapıştırılır. Derzlere yapıştırıcı taşırılmamasına dikkat edilmelidir. Hazırlanan harç 3 saat içinde tüketilir, kullanım süresi geçmiş harç uygulanmaz. Ortam sıcaklığı ve yüzey koşullarına bağlı olarak mekanik dübelleme en az 24 saat sonra yapılmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde ince tamir harcı ve kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

AMBALAJ
25 Kg Kraft torbadır.

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
 
GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.