LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS ASTAR.300
LENS ASTAR.300

Camsı yüzeyler için aderans artırıcı astar 5Kg
TANIMI
İkamet amaçlı iç mekanlarda seramik üzeri seramik, ahşap üzeri seramik uygulamalarında, yapıştırma işleminden önce kullanılan, uygulandığı yüzeylerin yapıştırma işlemine hazır hale gelmesini sağlayan, akrilik dispersiyon esaslı kullanıma hazır yüzey hazırlayıcı astardır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


(23° C % 50 Bağıl nemde) Yapışma Mukavemeti: ≥ 1 N/mm    Zeminin Kullanıma Açılması:
min. 12 saat sonra Tüketim: 95 – 110 gr/m2 (tek kat uygulamada ortalama olarak)

KULLANIM ALANLARI
•İç mekandaki seramik, mozaik gibi camsı yüzeyler üzerine uygulanacak kaplama malzemelerini yapıştırmadan önce kullanılır.
•Yüzeyin sağlam olduğu ve su emmesinin olmadığı ahşap, granit, vb. yüzeylerin yapıştırma öncesi hazırlığında kullanılır.
•Uygulaması bir gün öncesinden yapılarak kurumaya bırakılır.

AVANTAJLARI

•Seramik üzeri seramik uygulamalarında aderans artırıcı astar olarak kırıp dökmeye gerek kalmamasını sağlar.
•Camsı yüzeylerde kendinden sonraki uygulamanın yüksek mukavemetle tutunmasını sağlar.
• Zaman kazandır,  Kolay uygulanır.

KULLANIM TALİMATI

Uygulama esnasında yüzey ve hava sıcaklığının +5°C ve +30°C arasında olmasına özen gösterilmelidir. Islak ve nemli yüzeylerde uygulanmaz. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra yeni uygulanmış malzeme direkt güneş ışığından, yağmurdan, dondan vs. korunmalıdır. Aşırı rüzgarlı veya doğrudan güneş gören aşırı sıcak yüzeylerde uygulama yapmayınız.Uygulama yapılacak  yüzeyin  sağlam olması önemlidir. Sağlam  olmayan  yüzeylerde  kesinlikle  kullanılmamalıdır.  Ürün,  kullanmadan  önce  çalkalanmalıdır. LENS ASTAR.300 uygulanılacak yüzeye rulo veya fırça ile homojen bir şekilde uygulanmalıdır. Yüzeyin su emiciliğine bağlı olarak 1 veya 2 kat uygulama yapılabilir. Ürün kurumadan üzerine uygulama yapılmamalıdır.LENS ASTAR.300 astar uygulamasından sonra seramik kaplaması LENS C.5015 FLEX ile,derz uygulaması LENS FUGA.4015 ile yapılmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzeyin sağlam olması önemlidir.Sağlam olmayan yüzeylerde kesinlikle kullanılmamalıdır Yüzey hazırlama işlemi sonrasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5 ile +30 derece aralığında olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama sonrasında uygulama alanın su ile temas etmemesi sağlanmalıdır.  Ortam ve yüzey uygun olması durumunda LENS ASTAR.300  ağzı açılıp karıştırılır.  Karışım sonrasında rulo ya da fırça ile yüzeye sürülmelidir.

AMBALAJ
5 Kg Plastik kovalarda sunulmaktadır.

RAF ÖMRÜ
Açılmamış  orijinal ambalajında,  kuru  ( azami  % 60 bağıl nem)  ve  serin  (+5/+25oC arası sıcaklık) ortamda depolandığında raf ömrü 12 aydır. Direkt güneş ışığı altında bırakılmamalıdır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

GÜVENLİK ÖNERİLERİ

Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız. Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.