LENS
 


ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER DUYURULAR İ.K. SİTE HARİTA İLETİŞİM
ÜRÜNLER
LENS S.100
LENS S.100

Akrilik reçine esaslı likit membran
TANIMI
Akrilik reçine esaslı, kullanıma hazır, tam elastik su yalıtım malzemesidir.
 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.
Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.
 

KULLANIM ALANLARI
•Çimento esaslı sıva,
•Şap ve beton yüzeyler ile
•Eğimli çatı ve teraslarda,
•Banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerde üzeri kaplanmak koşulu ile su yalıtımı amacıyla kullanılır.
•UV dayanımı gerektiren yerlerde LENS S.200 tercih edilmelidir.
 

AVANTAJLARI
•Kullanıma hazırdır.
•Uygulaması kolaydır.
•Mukavemeti yüksek ve tam elastiktir.
•Ek yeri oluşturmaz.
 

KULLANIM TALİMATI
Astar katın kurumasından sonra LENS S.100, su ile seyreltilmeden +5°C ile +30°C arası ortam sıcaklığında fırça veya rulo yardımıyla yüzeye yatayda 3 kat, dikeyde 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenmeli her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama alanındaki köşe ve diğer birleşim yerlerinde pah bandı ya da yalıtım filesi ile birlikte kullanılması önerilmektedir. Uygulama yapılmış yüzeyler 3-7 gün süreyle direkt güneş ışığı, rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.
 

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklar 24 saat öncesinde ince tamir harcı ve kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Çatı eğimleri, yüzeyin göllenmesini önleyecek derecede olmalıdır. Uygulamadan önce 1/4 oranında suyla inceltilmiş LENS S.100 yüzeye astar olarak sürülmelidir.
 

AMBALAJ
15 Kg Plastik Kova
 

RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden  itibaren 12 aydır.
 

GÜVENLİK ÖNERİLERİ
Kullanım esnasında eldiven kullanınız. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Göz ve cilt temasından sakınınız. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyona atmayınız.Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.